O nas

O nas

Ania

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej – jak się okazało, trochę minęła się z powołaniem i wybrała podróże i sport jako sposób na życie, zostawiając tłoki i cylindry za sobą.  

Jej początki podróży to wyścigi Autostop Race – pierwsze złapane stopy, pierwsze spanie pod namiotami w dziwnych miejscach i siup – bakcyl złapany. Z ASRem dotarła do Chorwacji, Włoch i Grecji (edycje 2017 – 2019r). W 2018 wyjechała na 3 miesiące, na Work and Travel do USA i przepadła. Okazało się, że to właśnie w podróży czuje się najlepiej i ciężko było już zawrócić z tej ścieżki.


O nas

Arek

Tu z kolei mamy trenera, po Akademii Wychowania Fizycznego. Autora książki „To, co najważniejsze.”  Podróżnika, który przez rok mieszkał na Wyspach Kanaryjskich, przejechał tysiące kilometrów autostopem. Zdobył Koronę Gór Polski w 16 dni, prowadząc „Złotą Strzałę” – kultowy 27 letni bus.  

Pasja do zdrowego stylu życia, do sportu i podróży trwa już ponad 11 lat. Przez ten czas wiele osób zdobyło nową życiówkę w zawodach czy poprawiło swoją sylwetkę. 

Arek to typowy „yes man.” Jeśli masz jakiś pomysł – idź do Arka, a z entuzjazmem go zrealizujecie 💪🏾 


JustDuet  

Gdzie JustDuet mogło się spotkać? Oczywiście na Autostopowym Sylwestrze! 😀 Mimo, że od kilku lat, obydwoje mieszkaliśmy we Wrocławiu, to pierwszy raz spotkaliśmy się w Burzeninie, który był oddalony od naszego miasta o 150 km.  

A pierwsze słowa zostały zamienione podczas… turnieju papier, kamień, nożyce. Nie dość, że wyszliśmy razem z fazy grupowej (no Arek mi trochę pomógł), to pokonaliśmy wszystkich po drodze i spotkaliśmy się, na drugi dzień, w finale rozgrywek, na oficjalnym zakończeniu imprezy. 

Połączyła nas miłość do podróży, sportu i gór i tak już zostało 😊 Potem poobchodziliśmy Wrocław z każdej strony i kilka miesięcy później zaczęły się nasze wspólne podróże. 


Nasza historia 

2019 
Korona Gór Bałkan

Pierwsza wspólna wyprawa busem. Spędziliśmy 3 tygodnie zdobywając szczyty, zwiedzając miasta i poznając najpiękniejsze perełki Bałkan i Słowenii, którą zaczynaliśmy naszą podróż. 

Tempo zwiedzania było takie, że w pewnym momencie nie wiedzieliśmy w którym państwie się znajdujemy (zdarzyło się raz, że w ciągu dnia przekraczaliśmy granice 4 razy). 

Prawie umarliśmy w burzy na Dinarze w Chorwacji, ale los postawił na naszej drodze lepiankę, w której mogliśmy przeczekać. Udało się, więc możemy podróżować dalej i wszystkim się z Wami dzielić 😊. 

Włochy

Kolejne 3 tygodnie poświęciliśmy zwiedzaniu Włoch. Podróż zaczęliśmy od Lichtensteinu i Szwajcarii, następnie przejechaliśmy całą zachodnią stronę kraju, zdobyliśmy Etnę na Sycylii i zaczęliśmy wracać drugą stroną Włoch. Wyprawę kończyliśmy Wenecją i Dolomitami – bajka. Większość czasu poświęciliśmy jedzeniu pizzy, makaronu i lodów, ale i na zwiedzanie też znalazło się kilka chwil 😉. 


2020 
Wschód Polski

Na listopad 2020 planowaliśmy rozpoczęcie podróży dookoła świata. W marcu świat obrócił się do góry nogami, więc wyjazd stanął pod znakiem zapytania. Ale luz, podczas lockdownu nauczyliśmy się układać kostkę Rubika, Arek wydał książkę, a Ania nauczyła się żonglować 😀 

Gdy obostrzenia zaczęły powoli puszczać skupiliśmy się na zwiedzaniu naszego kraju.

W lipcu zorganizowaliśmy kolejną podróż busem – tym razem na Wschód Polski, od Mazur aż po Bieszczady. Mieszkając we Wrocławiu na wschód jakoś nigdy nie było po drodze, więc okazja była nie do odpuszczenia. 

I było cudownie! Uważamy, że nasz kraj jest piękny i staramy się głosić to ludziom z zagranicy jak tylko mamy okazję. 


Podróż dookoła świata 

Meksyk

Podróż chcieliśmy zacząć od Azji, ale przez pandemię nie było nawet o czym myśleć. Stanęło więc na kompletnie innej stronie świata – wyruszyliśmy do Meksyku. Nasza przygoda w tym kraju zaczęła się 26.11.20. Spędziliśmy tam 4 miesiące i już wiemy, że Meksyk zostanie w naszych serduszkach na zawsze. 

2021 
Gwatemala

Potem, w marcu 2021 dotarliśmy do Gwatemali, gdzie zaczęliśmy miesięczny kurs hiszpańskiego. 4 tygodnie spędziliśmy w miasteczku San Pedro La Laguna, nad jeziorem Atitlan.  

Powrót do Polski

W kwietniu dostaliśmy z Polski złe informacje. Musieliśmy wrócić do kraju, odkładając podróż na później. 

Czas z Polsce spędziliśmy na odbudowanie budżetu i np. na założenie bloga 😀 Kilka citybreaków też wleciało 🙂 

Podróż dookoła świata – Ciąg dalszy

Jest wrzesień 2021 – po kilku miesiącach przerwy wracamy do podróżowania! Zaczynamy od Panamy, objeżdżamy całą Amerykę Centralną (ależ to był piękny czas), a potem z Gwatemali lecimy do Kolumbii.

Dalej już prosta droga – Kolumbia, Ekwador, Peru, Boliwia, Paragwaj, Urugwaj, Brazylia, Chile. Przejechaliśmy dziesiątki tysięcy kilometrów żeby wylądować na końcu świata – w argentyńskiej Ushuai. Dalej były już tylko pingwiny i Antarktyda 😉

Kontynent nam się skończył. Przyszedł czas na powrót do Polski.

Tym razem planowany.


Sport 

W między czasie coś się tam biegało… Po wyprawach do Bałkan i Włoch zamieszkaliśmy razem, i zaczęliśmy mocno trenować. Kalendarz zawodów na rok 2020 był wypełniony po brzegi. 09.03.20 pobiegliśmy ostatnie zawody, gdzie zrobiliśmy życiówki (u Arka to było 10 km w 35:41!😮), zjedliśmy jeszcze pizzę w restauracji i od następnego dnia zaczął się lockdown. Kalendarz zawodów runął, ale co zdążyliśmy nabiegać to nasze

Ostatnie wyniki w zawodach 2020/2021 (pomiędzy podróżami)

– 2 miejsce w Survival Race Poznań 2021 na 3 km – fala LEGEND. 

– 2 miejsce w Survival Race Poznań 2021 na 6 km – fala LEGEND. 

– 4 miejsce w III Mistrzostwach Polski w biegu pod skocznie. 

– 7 miejsce w sztafecie mix – Mistrzostwach Polski OCR w Rybniku. 

– 2 miejsce w AG w Spartan Race Super w Białce Tatrzańskiej. 

– 1 miejsce w biegu walentynkowym we Wrocławiu. 

– 1 i 3 miejsce w biegu dla WOŚP w Lesznie. 

Pozostałe osiągnięcia w ostatnich latach: 

– udział w programie telewizyjnym Ninja Warrior Polska, 

– sportowiec roku 2019 w Lesznie i powiecie Leszczyńskim, 

– reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata OCR w Londynie, 

Wywiady o nas 


Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nami zapraszamy tutaj.