Aplikacje na telefon które, ułatwią Ci podróżowanie. 11 propozycji

aplikacje na telefon

Podróżując w XXI w. znaleźliśmy się w bardzo komfortowej sytuacji. Telefony robią za nas praktycznie wszystko. I bardzo dobrze, bo podróże potrafią być stresujące, a smartfony, w tych nerwowych sytuacjach, często są naszym sprzymierzeńcem. 

Nic tylko z tego korzystać! Poniżej prezentujemy Ci listę 11 aplikacji, których w podróży używamy najczęściej. 


1. Maps.me 

Tą aplikacje bardzo sobie cenimy ze względu na możliwość ściągania map offline. Możesz też ściągnąć mapę miasta, stanu, czy od razu całego państwa. W miejscach, w których wydawałoby się, że nic nie znajdziesz – maps.me często ma swoje szlaki 😉. 

2. Google Maps 

Maps.me i Google Maps dobrze się ze sobą uzupełniają. W miastach zdecydowanie wygrywają mapy Google – łatwiej znaleźć konkretny adres, ładniej i dokładniej opisane są w nich atrakcje, restauracje, sklepy spożywcze czy bankomaty.  

Często korzystamy też z opcji nakładania swoich punktów na mapę Google – przy robieniu research’u o danym kraju, od razu nakładamy punkty na mapie, co bardzo ułatwia nam zaplanowanie trasy podczas podróży. 

3. Google Translate 

Wyjeżdżając do Meksyku znaliśmy tylko tyle hiszpańskiego, ile nauczyliśmy się na Duolingo przez miesiąc. Dawaliśmy radę zamówić jedzenie czy spytać się, gdzie jest toaleta, ale o bardziej ambitnych dyskusjach nie było mowy.  

Translator google nie raz ratował nas z opresji . 

4. Couchsurfing 

Dla nas najlepsza aplikacja związana z nocowaniem jaka powstała. Znajdziesz tam ludzi, którzy bez opłat przenocują Cię w swoim domu.  

Nie zliczymy, ile wspaniałych osób poznaliśmy dzięki tej aplikacji. Spędziliśmy z nimi niejeden wieczór śmiejąc się i opowiadając o swoich państwach, kulturach i tradycjach.  Dowiesz się od nich rzeczy, których nie przeczytasz w książkach czy Internecie. I to jest chyba w tym wszystkim najlepsze 😊  

A darmowy nocleg to dodatkowy, przyjemny bonus. 

Jeśli nie używałeś tej aplikacji, serdecznie Cię do tego zachęcamy. Domyślamy się, że możesz mieć na początku pewne wątpliwości (w końcu nie wiesz na kogo możesz trafić), ale 99% osób na Couchsurfingu to ludzie życzliwi, pomocni i bezinteresowni. 

Naprawdę warto się przełamać!  

5. Airbnb 

Niestety nie w każdym miejscu da się znaleźć Couchsurferów. Wtedy z pomocą przychodzi aplikacja Airbnb. Bardzo intuicyjna, prosta w użyciu. Posiada bazę setek tysięcy pokoi/ apartamentów/ domów/ szałasów do wynajęcia. 

6. HostelWorld

Opcja najlepsza w dużych, turystycznych miastach, gdy podróżujesz niskobudżetowo. Na hostelbookers  wynajmiesz łóżka w pokojach kilku-/kilkunasto – osobowych za grosze, często ze ś犀利士 niadaniem.

7. Revolut 

W tym miejscu bardziej niż aplikacje, polecamy całą kartę i korzyści jakie za sobą niesie używanie Revoluta, zamiast zwykłej karty bankowej.  

Zdecydowanie najwygodniejsza i często najtańsza opcja bankowości podczas podróży. Więcej możesz przeczytać tutaj.

8. WhatsApp 

W Polsce najpopularniejszym komunikatorem jest Messenger, jednak nie wszędzie jest to takie oczywiste. Np. w USA, Meksyku, Gwatemali korzysta się głównie z aplikacji WhatsApp. 

W Gwatemali zdarzyło się nam nawet umawiać przez WhatsApp, z firmą farmaceutyczną, na testy na Covid  

9. Shazam 

Szukanie piosenki, która wpadła Ci w ucho już w Polsce potrafi być wyzwaniem, a co dopiero np. w Ameryce Południowej, gdzie w ogóle nie jesteś obeznany z tutejszymi artystami. 

Aplikacja Shazam daje radę również za oceanem – sprawdzone 🙂 

10. Arkusze Google 

Ta aplikacja bardzo pomogła nam w śledzeniu podróżniczych wydatków.  

Łatwo stworzysz w niej komórki i formuły, które podliczą Ci, ile wydałeś na atrakcje, jedzenie czy noclegi.  

11. One Drive 

W tej aplikacji polecamy Ci trzymać skany np. paszportu, dowodu osobistego, międzynarodowego prawa jazdy czy numeru polisy na ubezpieczenie. Koniecznie zaznacz przy danym pliku opcje “udostępnij w trybie offline”. 

Pamiętaj, że przezorny zawsze ubezpieczony – dodatkowa kopia ważnych dokumentów w telefonie w najgorszym przypadku może Ci się po prostu nie przydać. 


I to by było na tyle jeśli chodzi o nasze propozycje aplikacji, które w podróży ułatwią Ci życie. Tutaj zostawiliśmy tylko te najważniejsze – mamy ich w telefonach troszkę więcej 🙂

Jeśli szukasz innych porad podróżniczych odsyłamy Cię też do naszego wpisu o tym co warto wziąć ze sobą w dłuższą podróż.

Daj znać, czy chciałbyś poznać resztę naszych aplikacji oraz jakie są Twoje “ułatwiacze” na telefon. Podziel się z nami w komentarzu 😊 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *